DENETİM KULÜPLERİ

    Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nün mesleğin tanıtımı, nitelikli iç denetçi yetişmesine katkı sağlamak ve meslek ile ilgili akademik çalışmaların nitelik ve niceliğini arttırmak bakımından daima önem verdiği hususlardan birisi de üniversiteler olmuştur. Bu nedenle bir çok üniversite de çok çeşitli etkinliğe katılım sağlanmış, ayrıca üniversitelerde Denetim Kulüpleri kurulmasına ve faaliyetlerine önemli katkılar sağlanmıştır.

    Denetim kulüpleri, üniversitelerde iç denetim mesleğinin tanıtılması, öğrencilere iç denetim kariyer olanakları hakkında bilgiler verilmesi, mezuniyet sonrası bilinçli tercihler yapılması ve mesleki kariyer için donanımlı insan kaynağı gelişimine katkı sağlanması, mesleğin akademik gelişimine ve tanıtımına değer katmak bakımından  son derece önemli işleve sahiptir.

    Bu nedenle Türkiye İç Denetim Enstitüsü özellikle son yıllarda çeşitli üniversitelerde denetim kulüplerinin kurulması ve bu kulüplerde çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi konusunda önemli çalışmalar yürütmüş ve stratejik olarak bu konuya önem vermiştir. Bu kapsamda çeşitli üniversitelerde Enstitü’nün katkılarıyla Denetim Kulüpleri kurulmuş, Denetim Kulüplerinin faaliyetleri desteklenmiştir.