EĞİTİMLER

    Türkiye İç Denetim Enstitüsü sertifikasyon ve mesleki gelişim eğitimleri şeklinde iki temel kategoride üyelerimiz ve meslektaşlarımızın mesleki bilgilerine ve gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla eğitim hizmetleri sunmaktadır. Enstitü’nün ilk kuruluş yıllarından itibaren eğitim hizmetleri en fazla önem verilen hizmetlerden olmuş ve bu şekilde mesleğimiz ve meslektaşlarımıza önemli katkılar sağlanmıştır.

    Eğitim programları konusunda IIA tarafından hazırlanan eğitimlerin Türkçe’ye çevrilmesi için işbirliği sözleşmesi imzalanmış ve bu şekilde bazı eğitimler Türkçe’ye tercüme ettirilerek, materyal olarak kullanılmıştır. Enstitü eğitim hizmetlerinin etkin yürütülmesi konusunda zaman zaman araştırmalar yapılmış, profesyonel eğitim kuruluşlarının eğitim programları, hizmetleri üzerine araştırmalar yapılarak ve destek alınarak etkin programlar oluşturulmuştur. Ayrıca bu eğitimlerin üyelere ve meslektaşlara en iyi şekilde sunulabilmesi için büyük eğitim ve danışmanlık şirketleriyle stratejik ortaklıklar kurulmuş ve eğitimler konusunda gerektiği zaman destek alınmıştır.

    Bunların yanısıra eğitimci kadroları için zaman zaman üyelere duyurular yapılmış, zengin bir eğitimci kadrosu oluşturulmuş, eğitimciler için zaman zaman “Eğitimcinin Eğitimi” programları uygulanarak eğitimcilerin yetkinlikleri artırılmaya çalışılmıştır.