HABERLER

İç Denetim mesleğinin uluslararası standartlara kavuşması, kurumsal itibarın korunması ve kurumların değer kazanması amacıyla 1995 yılında kurulan Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), kurulduğu yıllardan bugüne mesleğin tanıtımı ve gelişimi adına pek çok etkinliğe imza attı. Son olarak tüm dünyada Mayıs ayı boyunca kutlanan “İç Denetimde Farkındalık Ayı” kapsamında düzenlediği etkinliklerle de Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA) tarafından 2017 Farkındalık Özel Ödülü’ne layık görüldü.
 
Dünya çapında 170 ülkede 185 binden fazla üyesi bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), mesleği mükemmelliğe taşımak, değerini ve önemini vurgulamak amacıyla Mayıs ayını “Uluslararası İç Denetimde Farkındalık Ayı” olarak kutluyor. IIA ’in Türkiye’deki temsilcisi TİDE de, ay boyunca düzenlediği etkinliklerle mesleki farkındalığın altını çizdi. “Geleceği hisset, kendini fark et, harekete geç” teması ile Gelecek Zirvesi 21-22 Nisan 2017 tarihinde Sakarya’da gerçekleşti. BloombergHT Çıkış Yolu programına katılarak, İç Denetim’in kobilere büyüme ve kurumsallaşma yolundaki rehberliğini görüşmek için Anadolu ziyaretleri gerçekleştirdi. Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü’nde İç Denetim seminerleri gerçekleştirdi. Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen “Farkındalık Ödül Töreni” ile 6 kategoride 18 ödülü mesleğine değer katan kurum ve kişilerle buluşturdu. Üyelerimize özel düzenlediğimiz ücretsiz eğitim seminerleriyle iç denetim mesleğinin bir adım daha ileriye götürülmesi hedeflendi. Farkındalık Ayı’nda TİDE’nin gerçekleştirmiş olduğu etkinliklerin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.
 
TİDE ’nin “Farkındalık Ayı” kapsamında düzenlediği etkinlikler, dünyadaki diğer örnekleriyle birlikte IIA tarafından değerlendirildi ve 2017 Farkındalık Özel Ödülü Türkiye’ye geldi. İç Denetim Enstitüleri açısından çok önemli bir başarı kıstası kabul edilmiş ödüle siz değerli üyelerimizin katkıları ile bu sene de 4. kez sahip olmaktan duyduğumuz gururu paylaşmak isteriz.
 
Saygılarımızla,
Türkiye İç Denetim Enstitüsü